BMW E46 E39 E53 E38

BMW montaż radia android. E39 E46 E53 zamiana fabrycznego radia na nawigację android.

Montaż radia android w BMW nie zawsze przebiega bezproblemowo. Jeżeli samochód ma fabryczną nawigację, system DSP, wzmacniacz Harman Kardon ( lub inny rzadziej spotykany zaawansowany system dźwięku) może być konieczny zakup kabla multimedialnego.

W przypadku gdy oryginalne radio ma panel sterujący z przodu w desce rozdzielczej. Natomiast pozostałe elementy jak wzmacniacz, tuner, zmieniarka oraz napęd nawigacji znajduje się z tyłu samochodu. W kokpicie deski rozdzielczej mamy tylko interaktywną część radia. Najłatwiej rozpoznać to gdy wymontujemy radio z kokpitu. Jeśli mamy tam złącze BMW 17 PIN lub złącze FAKRA  to zestaw dostarczany z radiem zapewnia poprawny montaż. Jeżeli jednak panel radia fabrycznie podłączono dwiema mniejszymi prostokątnymi wtyczkami, jedna niebieska druga biała. Wtedy potrzebny jest specjalny długi 5 metrowy kabel do połączenia radia z instalacją głośnikową oraz antenową auta.

Kabel BMW montaż radia

Kabel jest specjalistycznym przedłużaczem, przenosi gniazdo radia do bagażnika samochodu. Natomiast w drugą stronę kablem antenowym przenosi antenowy sygnał radiowy.

Kable Fakra BMW montaż radia

Dostępnych jest kilka typów kabli, nie zawsze są uniwersalne – to znaczy nie pasują do wszystkich stacji multimedialnych występujących na rynku.

Dlatego przed zakupem upewnij się ponieważ niewłaściwy dobór kabla może uszkodzić radio lub wzmacniacz w samochodzie.