Czym jest Apple CarPlay i Android Auto?

CarPlay i Android Auto to aplikacje działające w samochodzie w radiu. Rozwiązania te zapewniają łatwy sposób połączenia radia ze smartfonem. Dzięki czemu możesz wysyłać wiadomości tekstowe, wykonywać połączenia telefoniczne lub używać aplikacji zainstalowanych w telefonie, a wszystko to za pomocą prostych poleceń głosowych. 

Oba systemy pozwalają na odtwarzanie muzyki przechowywanej w pamięci smartfona lub wybierać spośród różnych aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak Pandora, Spotify, Tidal, iHeartRadio, Amazon Music i Google Play Music. Możesz także słuchać podcastów lub audiobooków, korzystając z różnych popularnych aplikacji.

Dla tych, którzy dużo podróżują, te systemy rozpoznawania głosu zapewnią szczegółowe wskazówki nawigacji krok po kroku za pomocą map Google z dowolnej platformy i Apple Maps, jeśli masz iPhone’a. Tak jak w przypadku połączeń telefonicznych, możesz wyszukiwać miejsce docelowe ze swoich kontaktów, podać adres lub pozwolić systemowi na wyszukiwanie w Internecie adresu na podstawie nazwy firmy. System wyszuka adres, a następnie wyznaczy skuteczną trasę dojazdu, biorąc pod uwagę informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.