Jeżeli radio nawigacja Ford android nie startuje po podłączeniu do instalacji samochodu. Po pierwsze należy sprawdzić miernikiem (lub nawet zwykłą żarówką 12V) czy urządzenie otrzymuje zasilanie na właściwe piny.
– przewód żółty +12V
– przewód czerwony +12V
– kolor czarny  to masa
Pomiaru dokonujemy oczywiście na wejściu do radia – wtyczka wpinana z tyłu urządzenia. Brak zasilania na żółtym bądź czerwonym jest przyczyną tego, że radio nie uruchamia się. Dalsze czynności uzależnione są od tego czy samochód ma cyfrową czy analogową komunikację z komputerem

Ford

Modele bez szyny CAN, z analogową obsługą przycisków kierownicy ( zwykle modele do 2008)  należy połączyć wtyki z przewodami koloru czerwonego i pomarańczowego. Jednocześnie należy odłączyć moduł canbus dekodera. Przyciski w kierownicy wymagają zaprogramowania w radiu za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w urządzeniu.

Modele z CAN , cyfrowa obsługa sterowania przyciskami kierownicy– wtyki z przewodami koloru czerwonego i pomarańczowego mają być rozłączone natomiast ma być podłączony canbus dekoder który przejmuje sterowanie uruchamianiem radia. Przyciski w kierownicy powinny działać od razu po uruchomieniu radia. Nie da się ich programować ręcznie , ani też zmienić ich funkcji. 

Ford

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *