Ford – radio nawigacja android nie startuje

Jeżeli radio nawigacja Ford android nie startuje po podłączeniu do instalacji samochodu. Po pierwsze należy sprawdzić miernikiem (lub nawet zwykłą żarówką 12V) czy urządzenie otrzymuje zasilanie na właściwe piny.
– przewód żółty +12V
– przewód czerwony +12V
– przewód czarny masa
Pomiaru dokonujemy oczywiście na wejściu do radia – wtyczka wpinana z tyłu urządzenia. Brak zasilania na żółtym bądź czerwonym jest przyczyną tego, że radio nie uruchamia się. Dalsze czynności uzależnione są od tego czy samochód ma cyfrową czy analogową komunikację z komputerem

Modele bez szyny CAN ( zwykle modele do 2008) – należy połączyć wtyki z przewodami koloru czerwonego i pomarańczowego, jednocześnie odłączyć moduł canbus dekodera. Przyciski w kierownicy wymagają zaprogramowania w radiu za pomocą specjalnego narzędzia – aplikacji zainstalowanej w urządzeniu.

Modele z CAN – wtyki z przewodami koloru czerwonego i pomarańczowego mają być rozłączone natomiast ma być podłączony canbus dekoder który przejmuje sterowanie uruchamianiem radia. Przyciski w kierownicy powinny działać od razu po uruchomieniu radia. Nie da się ich programować ręcznie , ani też zmienić ich funkcji.  

Udostępnij

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *