Podłączenie elektryczne radia Android

Przy poprawnym podłączeniu radio powinno być uruchamiane automatycznie po przekręceniu kluczyka. Po wyjęciu kluczyka urządzenie automatycznie wyłączy się. 

Jeżeli nowe radio nie uruchamia się należy sprawdzić potencjały przewodów czerwonego, żółtego oraz czarnego. ( czytaj obok) 

Fakt, że radio nie uruchamia się nie oznacza iż jest niesprawne, zwykle brakuje mu właściwego zasilania. Wysłanie takiego sprawnego radia do nas nie rozwiązuje problemu który leży po stronie instalacji samochodu. Nie jesteśmy w stanie dokonać “naprawy” radia, które nie jest poprawnie zasilane.

Jest jedna wspólna zasada dotycząca zasilania i uruchamiania każdego radia oferowanego przez naszą firmę. Do uruchomienia radia wymagane jest zasilanie trzech przewodów. Dotyczy wtyczki głównej wiązki zasilającej wpinanej wprost do radia i podane kolory przewodów dotyczą tej właśnie wtyczki. ( a nie instalacji auta)

  • przewód czarny – masa / zero / minus -12V
  • przewód żółty – +12V bezpośrednio z akumulatora B+
  • przewód czerwony +12V sterujący po włączeniu stacyjki ACC

Trzy powyższe przewody muszą mieć odpowiednie potencjały aby radio się uruchomiło i to przede wszystkim należy sprawdzić jeśli radio nie chce się włączyć przy podłączeniu do instalacji samochodu. 

Układ przewodów we wtyczce różni się w zależności od producenta. Kolory podstawowych przewodów zasilających oraz głośnikowych są jednak zachowane.  Najważniejsze do bezpiecznego uruchomienia radia kable są zawsze w kolorach czerwonym, żółtym oraz czarnym

podłączenie elektryczne radia android