Testuj nowe radio android.

Testowanie radia z androidem.

Zastanów się jakie funkcje radia android są dla Ciebie najważniejsze? Stacja multimedialna android jest urządzeniem o dużych możliwościach. Większość użytkowników nie wykorzystuje nawet 30% możliwości radia android. Decyzja jakie radio kupić zależy od samochodu, wieku, oczekiwań i potrzeb użytkownika, możliwości montażu, zasobów finansowych i wielu innych czynników jak na przykład posiadanie czy też wiek dzieci.

Dlaczego mam testować nowe radio android?

Dwadzieścia lat temu jedyne, o co musieliśmy się martwić, to upewnienie się, że radio, które chcieliśmy kupić, zmieściło się na desce rozdzielczej, mogło odtwarzać nasze płyty kompaktowe i miało dobrej jakości tuner AM / FM. Chociaż kryteria te nadal mają znaczenie ( potrzeba napędu CD / DVD szybko zanika ), istnieje wiele innych funkcji, które musimy przetestować.

Testowanie interfejsu radiowego

Zastanów się czy będziesz zadowolony z przycisku regulacji głośności w odbiorniku multimedialnym z dużym 9-calowym ekranem lecz bez fizycznych pokręteł, czy wolisz urządzenie 7-calowe z obrotową regulacją głośności? Upewnij się, że głośność można szybko zwiększyć lub zmniejszyć, naciskając i przytrzymując przyciski lub szybko obracając pokrętło. Jeśli masz przyciski na kierownicy i radio z nimi współpracuje możesz decydować się na większy ekran bez guzików i pokręteł. Jeżeli jednak nie masz kierownicy z multifunkcją doradzamy wybór radia 7 lub 8 calowego z fizycznymi pokrętłami oraz przyciskami.
Czy możesz szybko i łatwo uzyskać dostęp do żądanych źródeł? Pamiętaj, przy prędkości podróżnej nawet szybkie spojrzenie na radio może być niebezpieczne.

2 DIN z DVD

Wybierz dwa lub trzy źródła dźwięku, których będziesz używać, i upewnij się, że możesz intuicyjnie zmieniać ścieżki. Fizyczne przyciski są często preferowaną metodą kontroli, ponieważ fizyczny kształt pomaga wiedzieć, czy naciskasz w odpowiednim miejscu. Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego wymaga spojrzenia na radio, które może być rozpraszające i niebezpieczne podczas jazdy.

Testowanie obsługi mediów cyfrowych

Jeśli masz dużą kolekcję multimediów cyfrowych , musisz wykonać kilka testów, aby upewnić się, że możesz cieszyć się utworami lub filmami tak, jak chcesz. Zacznij od podłączenia pamięci USB , przenośnego dysku twardego lub smartfona i upewnij się, że wszystkie utwory są dostępne. Jeśli masz mieszane formaty, takie jak MP3, WAV i FLAC na jednym urządzeniu, upewnij się, że wszystkie działają. Niektóre jednostki źródłowe mają ograniczenia co do liczby ścieżek, do których można uzyskać dostęp z powodu ograniczeń pamięci. Jeśli masz muzykę, która może podlegać ograniczeniom praw autorskich, wypróbuj ją przed zakupem.

Jeśli chcesz słuchać w trybie losowym, upewnij się, że urządzenie losowo dobierze tak, jak chcesz. Niektóre systemy szyfrują kolejność odtwarzania tylko w jednym folderze, a niektóre wybierają z wielu folderów. Odkryj, jak łatwo jest zmieniać foldery lub przewijać długą listę albumów lub wykonawców. Jeśli musisz nacisnąć strzałkę w dół 150 razy, aby znaleźć żądany utwór, cóż, korzystanie z radia nie będzie przyjemne.

Jeśli planujesz odtwarzać pliki wideo, sprawdź zgodność przed zakupem. Pliki wideo są skomplikowane. Plik zawiera osobne informacje wideo i audio, z których każdy można skompresować w wielu różnych formatach. H, 264, H.265, MPEG-2, MPEG-4 i WMV są wspólne dla wideo, a MP3, AAC, WMA i FLAC są wspólne dla części audio. 

Obsługa smartfonów w samochodowych radiach

Radio Test Drive
Jeśli istnieje konkretny powód, dla którego chcesz dodać odbiornik multimedialny do swojego pojazdu, upewnij się, że wybrany produkt działa tak, jak chcesz przed zakupem, testując go w lokalnym sklepie ze specjalnymi akcesoriami mobilnymi.

Następny w naszych kryteriach testowych jest Bluetooth. Jeśli chodzi o iPhone’y, rzeczy są zwykle dość niezawodne. Niemniej jednak sparuj telefon, nawiąż połączenie upewnij się, że telefon ponownie się połączy po włączeniu zasilania radia. Spróbuj kilka razy, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Jeśli jesteś użytkownikiem telefonu z Androidem, powyższe testy są kluczowe. Ponieważ system operacyjny Android jest open source i jest dostępny dla każdego producenta telefonu, który można wdrożyć w sposób, który uznają za odpowiedni, absolutnie nie ma standardu łączności. Nie możesz po prostu zapytać, czy Twój telefon z Androidem będzie działał, ponieważ oprogramowanie Bluetooth w telefonie można zaktualizować bez Twojej wiedzy. Podłącz telefon i przetestuj go. 

Radio Test Drive
System operacyjny smartfona z Androidem jest fajny, ponieważ można go aktualizować i manipulować, aby oferować najnowsze funkcje. Ta elastyczność wiąże się z szansą, że nowa technologia nie będzie działać z istniejącym sprzętem.

Ostatnie słowo ostrzeżenia: Ponieważ system Android można ustawić na automatyczną aktualizację, telefon może nagle przestać działać tak, jak chcesz bez wyraźnego powodu. W takich przypadkach przetestuj radio za pomocą iPhone’a, aby upewnić się, że działa poprawnie, a następnie skontaktuj się z producentem telefonu, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu. Producenci radia samochodowego nie mogą wydawać aktualizacji za każdym razem, gdy zmienia się oprogramowanie Bluetooth telefonu z Androidem .