Wygłuszanie wyciszanie samochodu

Nowoczesne pojazdy są zaprojektowane tak, aby były jak najlżejsze, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Cienkie dywany, mniej podszewki i lżejsze panele wykończeniowe wpuszczają więcej niepożądanego hałasu do kabiny. Możesz radykalnie poprawić komfort swojego pojazdu, zlecając zainstalowanie materiału tłumiącego na podłodze, przegrodzie przedniej, w bagażniku, dachu oraz drzwi. Zmniejszenie hałasu z zewnątrz nawet o 10 dB nie jest rzadkością.

Aby poprawić komfort swoich pojazdów i wydajność mobilnych systemów audio entuzjaści od dziesięcioleci używają produktów wygłuszających. 

Na czym polega wygłuszanie ?

Górna warstwa, pianka zapobiega brzęczeniu i grzechotaniu wiązek przewodów, zamka i cięgieł drzwi oraz paneli wykończeniowych spowodowanych przez systemy audio lub drgania karoserii.

Środkowa warstwa to arkusz folii aluminiowej. Folia działa jak bariera termiczna i służy jako drugi element konstrukcyjny w celu dalszego ograniczenia przenoszenia energii dźwięku. Wytrzymałość aluminium pozwala obejmować otwory w panelach drzwiowych, pomagając przekształcić je w obudowę głośników.

Dolna warstwa to materiał bitumiczny, klej utrzymujący wszystkie elementy wygłuszenia na właściwym miejscu. Z uwagi na brak sprężystości znacznie ogranicza energię przenoszenia dźwięku. Powoduje zwiększenie masy części karoseryjnych zapobiegając słyszalnym drganiom.

Podstawową zaletą jest to, że Twój samochód jest po prostu cichszy. Możesz usłyszeć więcej muzyki z istniejącego zestawu stereo i wycisnąć więcej z głośnika lub subwoofera. Ponieważ wnętrze pojazdu jest cichsze, technologie Bluetooth i rozpoznawania głosu, takie jak Apple CarPlay i Android Auto, będą bardziej dokładne.